cableshdmi assokartsudidf sixsaw fixmywhip canada goose jacka red devil

Diyabet Parlamentosu Gerçekleştirildi.
Diyabet Parlamentosu Gerçekleştirildi.
 

DİYABET PARLAMENTOSU TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Ülkemizde diyabet riski altında bulunan on milyonun üzerindeki popülasyonun yaşam kalitesinin geliştirilmesi, tedavi ve bakım standartlarının yükseltilmesi amacıyla ortak görüş ve önerilerin tartışıldığı “Diyabet Parlamentosu Platformu” bu yıl Ankara da T.B.M.M de düzenlendi.

Diyabet Parlamentosu diyabetli hastaların, diyabet tedavisinde görev alan sağlık ekibinin, meslek ve sivil toplum kuruluşlarının sorunlarını da konu ile ilgili devletin yetkili kurumlarına doğrudan anlattığı bir platformdur.

14 Kasım Dünya Diyabet Günü’n de, 2012 yılında Diyabet Parlamento toplantısının T.B.M.M çatısı altında düzenlenmesi ülkemiz açısından büyük anlam taşımaktadır.
Toplantıya T.C. Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği, T.B.M.M. Başkanlığı ve T.B.M.M. Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı, T.C. Sağlık Bakanlığı, T.B.M.M. Siyasi Parti Temsilcileri ve Parlamenter, Sivil Toplum Kurulşları olarak Diyabetle Yaşam Derneği, Diyabet Hemşireliği Derneği, Diyabet Diyetisyenliği Derneği, Türk Tabipleri Birliği, Türk Eczacılar Birliği, Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği, Eğitim ve Sağlık Muhabirleri Derneği, Türkiye Aile Hekimleri Uzmanlık Derneği, Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu ve diyabetli hasta ve hasta yakınları katılmışlardır.

14 Kasım 2012 Dünya Diyabet Günü’nde T.B.M.M. de yapılan toplantıya katılım gösteren herkese teşekkür ederiz.

Diyabet Parlamentosu ile ilgili görselleri www.facebook.com/diyabetvakfi veya www.facebook.com/diyabetidurduralim facebook sayfalarımızdan görebilirsiniz.