cableshdmi assokartsudidf sixsaw fixmywhip canada goose jacka red devil

Guinness Rekorunu Kırdık !
Guinness Rekorunu Kırdık !
 

TÜRKİYE DİYABET VAKFI KAN ŞEKERİ TARAMASINDA
DÜNYA REKORUNU KIRDI !

Türkiye Diyabet Vakfı; Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Novo Nordisk Sağlık Ürünleri’nin ana sponsorluğunda, Vodafone Türkiye’nin iletişim sponsorluğunda, Bayrampaşa Belediyesi, Spor A.Ş., Diyabet Hemşireliği Derneği ve Roche’un katkılarıyla 7042 kişiye ücretsiz şeker taraması yaparak Türkiye’de bir ilke imza attı.

Her yıl 14 Kasım Dünya Diyabet Günü etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen diyabet bilinirlik çalışmaları kapsamında bu yıl ‘En Şeker Rekor’ projesiyle Türkiye Diyabet Vakfı 6.000 kişiyi hedef alan şeker taraması ile dünya rekorunu kırdı.
Türkiye Diyabet Vakfı tarafından organize edilen etkinlik, 18 Kasım 2012 tarihinde, İstanbul Bayrampaşa Hidayet Türkoğlu Spor Kompleksi’nde saat 09:30-17:30 arasında halka açık olarak gerçekleştirildi.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Türkiye Diyabet Vakfı önderliğinde başlatılan ‘Diyabeti Durduralım’ projesi kapsamında organize edilen ‘En Şeker Rekor’ tarama etkinliğine Cumhurbaşkanlığı destek verdi.Türkiye Diyabet Vakfı’nın organizasyonu ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Novo Nordisk Sağlık Ürünleri ana sponsorluğunda, Vodafone Türkiye’nin iletişim sponsorluğunda ve Bayrampaşa Belediyesi, Spor A.Ş., Diyabet Hemşireliği Derneği’nin katkılarıyla düzenlenecek etkinliğe, Roche Diagnostics Turkey A.Ş. Diyabet Bölümü de sağladığı ölçüm çubukları ve şeker ölçüm cihazlarıyla destek verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’nın desteği ile görevlendirilen 80 hemşire projede aktif olarak yer alacak ve sekiz saat süresince altı bin kişinin kan şekeri değeri ölçümleri gerçekleştirecek. Guinness Türkiye gözlemcisinin rekoru değerlendirmek ve sonucu kaydetmek üzere hazır bulunduğu etkinliğe, birçok ünlü kan şekeri ölçtürerek etkinliğe destek verdi.

Tüm halkımızın davetli olduğu ve şeker ölçümünün ücretsiz olarak gerçekleştirildiği bu etkinliğe katılarak ölçüm yaptıran vatandaşlar çeşitli hediyeler kazandı ve ilk 3000 kişi etkinliğin gerçekleştirileceği alanda saat 19:30’da yapılacak Kubat Konserine ücretsiz katılmaya hak kazandı.

Şeker taraması kategorisinde dünya rekoru Temmuz 2012’de, sekiz saat süresince 5.217 kişiye yapılan taramayla Filipin’lere aitti. Bu rekoru kırmak için organize edilen kan şekeri ölçümü etkinliği ile Türkiye Diyabet Vakfı 7042 kişiyle bu alanda rekorun yeni sahibi oldu.

En Şeker Rekor Denemesi ile ilgili görselleri www.facebook.com/diyabetvakfi veya www.facebook.com/diyabetidurduralim facebook sayfalarımızdan görebilirsiniz.